Matové fólie

Tyto fólie při aplikaci nahrazují efekt pískovaného skla. Fólie nalepená na skle je oboustranně neprůhledná, ale pouze průsvitná.

Tedy i v nočních hodinách. Při velkém prostupu přirozeného světla zachovává jistou intimitu prostředí. Je možno vybrat si z více barevných odstínů fólie, jako například bílou, šedou, šedou s reflexní vrstvou, hnědou.

Matové fólie do interiéru

Povrch folie je kryt tvrzenou vrchní vrstvou, lze ho tedy běžně umývat a čistit. Má vystaven atest zdravotní nezávadnosti pro použití v interiérech budov, lze ji tedy použít i v potravinářství. Folie podrží i prasklé sklo a jeho střepy pohromadě, má tedy i ochrannou funkci. Folie obsahuje 99% UV filtr.

Matové fóliePoužití: Prosklené dveře bytů a kanceláří, přepážky v bankách a kancelářských prostorách, nemocnice. Obchody a obchodní centra, šatny, sprchy, sociální zařízení, kosmetické salony, potravinářství.

Tedy všude tam, kde je zapotřebí vytvoření soukromí, kde je nutné úplně nebo částečně zneprůhlednit skleněné plochy, ale přitom umožnit co největší prostup světla.

Matové folie jsou vyráběny i v designových typech, kde základní podkladová folie je čirá a na ní jsou pak naneseny například

  • bílé matové čtverce (4,4 x 4,4cm)
  • jemné proužky (1,8cm mezera 0,6cm)
  • silnější pruhy (4,4cm mezera 1cm)

Privátní a designové folie -charakteristika

typ prostup světla % blokace tep.energie % tloušťka barva
Z 200 70 30 50 um bílá matná pískovaná
BZ 200 50 33 50 um hnědá matná pískovaná
GZ 200 36 34 50 um šedá matová pískovaná
Design 1,2,4,5 70 20 50 um bílá matná