Bezpečnostní a ochranné fólie

Zabezpečení automobilů, rodinných domů, bytů, kanceláří...

Bezpečnostní folie chrání proti účinkům tlakové vlny, zpomalují šíření požáru.

Bezpečnostní folie na automobilová skla je taktéž čirá, obsahuje 99% UV filtr. Tloušťka folie je 0,1mm. Použití: Folie je schválená MD ČR a je možno ji instalovat na všechna boční skla automobilů.

V oblasti stavebního a automobilového skla je možno sklo opatřit bezpečnostní okenní polyesterovou fólií, která slouží jako zvýšená mechanická zábrana, zpomalující postup pachatele do objektu, či automobilu. Bezpečnostní fólie zamezuje prohození cizích předmětů ( kámen, dlažební kostka, zápalné látky, výbušniny, a podobně) skrze skleněnou plochu.

Sklo s aplikovanou bezpečnostní fólií praskne, ale folie udrží sklo díky velmi kvalitnímu lepidlu pohromadě. Proto je velmi obtížné překonat tuto překážku. Tam, kde jsou již namontovány mříže, lze zvýšit bezpečnostní účinek dodatečnou montáží bezpečnostní folie a zabránit tak zničení dalších předmětů, například ve výkladních skříních.

Bezpečnostní folie (proti vloupání ) na  stavební sklo

je průhledná, čirá a obsahuje 99% filtr proti účinkům UV záření. Povrch folie je odolný proti běžnému mechanickému i chemickému poškození při doporučené údržbě. Bezpečnostní folie má tloušťku 0,3 mm má vystaven atest Státní zkušebny v kategorii stupně mechnaické odolnosti – P1, P2 a P4. Tuto bezpečnostní folii akceptují všechny pojišťovny, pouze za předpokladu odborné montáže , která dodržuje stanovený technologický postup při její aplikaci.

Použití bezpečnostních fólií: Banky, úřady, komerční budovy, byty, rodinné domy, vstupní portály budov.

Ochranné – bezpečnostní folie na stavební sklo. Mají tloušťku 0,05-0,2mm, obsahují 99% UV filtr. Je možné je instalovat všude tam, kde je požadavek ochránit sklo před nenadálým rozbitím a ochránit osoby před poraněním od rozbitého skla. Zátěž folie je 150-170N/cm.

Použití bezpečnostních fólií na stavební sklo: do bytů, rodinných domů, školek, škol, kanceláří, úřadů, nemocnic, výrobních potravinářských provozů, skleněné výplně dveří, vitríny, skleněné přepážky, nábytkové stěny, zrcadla a další.

Dle certifikací a norem EU pro potravinářství, jako ISO 22000:2005, BRC,… systém řízení bezpečnosti potravin HACCP, a podobně je předepsána podmínka instalace ochranných (bezpečnostních) folií na okna v provozech, skladech a ostatních prostorách, přicházejících do styku s výrobou , skladováním a distribucí potravin.

Anti grafitti folie – bezpečnostní

Folie je průhledná, čirá, obsahuje 99% UV filtr. Jejím hlavním účelem je použití jako ochrana skel před vandaly (sprejery). Tloušťka folie je 0,1mm.

Bezpečnostní a ochranné folie – charakteristika

typ prostup světla % blokace slun.energie % tloušťka barva
SMC 2 88 18 50 um čirá
SMC 4 90 15 100 um čirá
SMC 7 88 18 175 um čirá
SMC AX 88 16 300 um čirá
SMC 4 xt (externí) 90 17 100 um čirá
Anti graffiti 70 20 50 um čirá

 

Back to top