Protioděrové fólie

Prvořadým účelem těchto folií je chránit povrch před mechanickým poškozením. Folie se aplikují mokrým procesem, tedy pomocí aplikačního roztoku. Protioděrové fólie jsou vyrobeny z čirého polyuretanu nebo modifikovaného čirého měkčeného vinylu s vysokým stupněm ohybu, tvarovatelnosti a celkového protažení.

Matové fólieLze ji aplikovat na různé povrchy lakovaných materiálů skel i plastů, z tohoto důvodu má nejčastější využití v automobilovém průmyslu, ale také k využití jako externí ochrana skel (oken, dveří, výkladců, vstupních portálů budov…) jako antigraffiti.

Použití: Prosklené dveře bytů a kanceláří, přepážky v bankách a kancelářských prostorách, nemocnice.

Obchody a obchodní centra, šatny, sprchy, sociální zařízení, kosmetické salony, potravinářství.

Pokud je protioděrová fólie aplikována na lak automobilu, z běžné vzdálenosti je při kvalitně provedené práci téměř nepostřehnutelná, na slunci stálobarevná, pevně spojená s podkladem. Snadná je i údržba při mytí automobilu, včetně tlakového. Ideální aplikace je na nový vůz , folie při prodeji zvýší hodnotu vašeho vozu, ale toto není podmínkou, folii instalujeme i na starší lak.

Fólie jsou resistentní vůči běžným chemikáliím, olejům, hmyzu, graffiti, UV záření, také proti solím, kdy působením v řádu několika měsíců musí lak automobilu odolávat těmto agresivním chemickým látkám.

Folie chrání také proti korozi karoserie, tedy všude tam, kde je aplikována.

Použití:  světlomety, mlhovky, kapoty automobilů, přední masky, prahy, nárazníky, sloupky dveří, okolí dveří a kliky, blatníky, zpětné zrcátka, náběžné hrany, zkrátka všude tam, kde hrozí poškrábání od častého používání, či nárazu odletujících kamínků. Je možno aplikovat na celý automobil, kromě skel. Naše ochranné folie je možno nalepit i na lyže , snowboardy, motocykly, jízdní kola,helmy, motocyklové kufry …a další předměty.

Folie jsou vyrobeny z kvalitních materiálů (modifikovaný vinyl/ polyurethan), na vozidlech jsou neměnné a trvanlivé. Tzn., že se nesmršťují, neobsahují UV inhibitor, tudíž po odstranění folie po čase nevzniká barevný nesoulad mezi původní a nechráněnou části laku.

Záruka na ochranné autofólie je 24 měsíců a vztahuje se zejména na barevnou i tvarovou stálost fólie, dobrou přilnavost k podkladu a absenci jakýchkoli bublinek mezi folií a podkladem. Folii lze zpětně odinstalovat, nezanechává vizuální stopu na laku.

Orientační ceny polepu (dle velikosti dílu, kvalitativní jakosti folie a složitosti aplikace) :

  • Světlomet   300-600,-
  • Mlhovka 100,-
  • Přední nárazník 2500-3900,-
  • Přední kapota 2000-3300,-
  • Vnější zp.zrcátko 180-330,-
  • Zadní nárazník 2000-2900,-
  • Práh 200-300,-

Tuningové barevné folie

tuningová foliePro tuningové účely nabízíme kromě aplikace čirých protioděrových folií také barevné ochranné folie.

Protioděrové folie – charakteristika

typ prostup světla % barva tloušťka
K88000 KPMF Stoneprotect 90 čirá 100 um
3M Scotchgard clear™ 88 čirá 200 um