Fólie na skla, autofólie

Ochranné, bezpečnostní fólie

Ochraňte svůj majetek

Bezpečnostní fólie na skla oken bytu či rodinného domu

Kam fólii můžeme umístit

V oblasti stavebního skla je možné sklo opatřit okenní polyesterovou fólií, která slouží jako zvýšená mechanická zábrana zpomalující postup pachatele do objektu či automobilu. Dále zamezuje prohození cizích předmětů skleněnou plochou, jako jsou kámen, dlažební kostka, zápalné látky, výbušniny atd.

Tam, kde jsou již namontovány mříže, lze zvýšit bezpečnostní účinek dodatečnou montáží fólie a zabránit tak zničení dalších předmětů, např. ve výkladních skříních. Bezpečností fólie dále chrání proti účinkům tlakové vlny, zpomaluje šíření požáru.Tento ochranný prvek využijí ale také banky, poštovní přepážky, byty, rodinné domy, komerční a průmyslové objekty, kanceláře, úřady či vstupní portály budov.

Jak fólie vypadá

Bezpečnostní folie je průhledná, čirá a obsahuje velmi vysoký filtr proti účinkům UV záření (99 %). Povrch fólie je odolný proti běžnému mechanickému i chemickému poškození při doporučené údržbě. Fólie s tloušťkou 0,3 mm má atest Státní zkušebny v kategorii stupně odolnosti – P1, P2 a P4. Tuto fólii dokonce akceptují všechny pojišťovny, ale pouze za předpokladu její odborné montáže, která dodržuje stanovený technologický postup při její aplikaci.

Bezpečnostní – ochranná fólie

Podskupinou bezpečnostních fólií jsou fólie ochranné, které jsou konstrukčně totožné, ovšem tenčí. Tyto fólie jsou taktéž čiré, průhledné s tloušťkou od 0,1 do 0,2 mm a používají se na místech, kde postačí skleněnou plochu ochránit před nechtěným náhodným rozbitím. Ochranné fólie pak zabrání úrazům a poraněním od střepů z rozbité skleněné plochy. Zátěž fólie je 150–170 N/cm. Tyto ochranné prvky jsou nejčastěji umísťovány do bytů, rodinných domů, školek, škol, kanceláří, úřadů, nemocnic, na automobily, skleněné výplně dveří, vitríny, nábytkové stěny a zrcadla. Folie je klasifikována dle normy EN 12600.

Back to top