Tipy na účinnou ochranu vozidel a nemovitostí pomocí folií

Vandalů je stále dost a chránit si majetek je potřeba.

Navíc, každý řidič chce mít své auto s krásným naleštěným lakem a nepoškrábanými světly. Speciální ochranné fólie jsou určeny nejen pro osobní nebo nákladní vozidla, či pracovní stroje. Svou roli hrají i při ochraně nemovitostí.

Široké možnosti ochrany majetku

Ochranné folieInteriérové i exteriérové samolepicí fólie jsou vyráběny z polyesteru, polyuretanu a čirého nebo barevného vinylu. Výhodou je, že po instalaci nejsou vybrané typy fólií nijak viditelné. K tomu je však základním předpokladem odborná montáž. Ochranné fólie je samozřejmě třeba vybírat s ohledem na konkrétní povrch a také požadované vlastnosti:

Ochrana proti poškrábání: Barevné nebo čiré fólie efektivně brání poškrábání nebo jinému poškození, což je žádoucí zejména v případě osobních vozidel.

Ochrana proti vloupání: Čiré bezpečnostní fólie zajišťují účinnou ochranu před vloupáním, navíc i pojišťovny je běžně uznávají jako formu ochrany majetku.

Ochrana proti přehřívání: Fólie jsou často jasnou volbou při požadavku na zamezení průniku tepelné energie do budov i dopravních prostředků. Absorpční fólie dokáže zablokovat až 58 % tepla a výrazně utlumit ostré sluneční paprsky.

V případě inovativní keramické fólie je to až 93 % tepelné energie. Naopak v zimním období jsou nedocenitelné tepelně izolační fólie, které zamezí nežádoucím únikům tepla.

Ochrana proti UV záření: Sluneční paprsky způsobují degradaci předmětů v interiéru budov i vozidel, proto nelze opomenout ani speciální UV fólie, které zpomalují proces stárnutí.

Ochrana soukromí v budovách: Někdy je nedocenitelná možnost vytvoření většího soukromí. Privátní fólie jsou sice neprůhledné, avšak průsvitné.

Přesvědčte se o tom, že autofólie v Brně a jiných městech jsou snadno dostupné. Využijte služby tónování autoskel v Brně a okolí.