Site icon Okenní fólie, tónování autoskel, celopolepy

Protisluneční fólie

 Protisluneční fólie:

Protisluneční fólie – interiérové

Vyrábí se ve dvou základních provedeních – reflexní (zrcadlové) a nereflexní. Reflexní fólie jsou účinnější proti teplu, ovšem tam, kde je nelze použít, například na  památkově chráněné objekty, používáme fólie s malou reflexí, popřípadě fólie nereflexní.

Fólie mají účinný UV filtr 99%, který současně zamezuje vyblednutí barev, chrání předměty v interieru před stárnutím, přispívá k ochraně zdraví osob.

Protisluneční fólie jsou dodávány s prostupem světla od 15 – 80%. Obsahují 99% UV filtr. Tloušťka fólie je 0,03 – 0,055mm.

Zrcadlové protisluneční fólie

Zrcadlové protisluneční fólie chrání vaše soukromí. Hodí se tudíž tam, kde potřebujeme ztížit nebo znemožnit pohled do domu nebo bytu a přesto mít perfektní výhled ven.

Hlavní předností reflexních fólií je jejich schopnost odrazu a zároveň pohlcení solární energie a tím pronikání tepla do interiéru. Tuto vlastnost interiérových folií lze nejlépe využít při aplikacích na jednoduchá skla.

Vzhledem k posledním současným trendům ve vývoji a výrobě stavebního skla není možno aplikovat na izolační dvojskla a trojskla účinnou sluneční ochranu v podobě interierových fólií.

Velká absorpce tepelné energie na skleněných plochách, v případě tmavších typů fólií může hrozit prasknutím skla. Ze stejného důvodu se taktéž nedoporučuje lepit protisluneční folie na vrstvená skla (například Connex). Z toho důvodu je  lépe použít exterierové fólie.

Protisluneční fólie – exteriérové

Nejvýkonnější typy fólií mohou účinně odrazit až 80% sluneční energie.

Dodávají se v tmavostech od 15-80% prostupu světla. Tyto typy folií se montují na okna budov s izolačními dvojskly či trojskly. Zabrání vstupu sluneční energie již před vstupem do celého proskleného systému, mají tedy nejvyšší energetický účinek.

Díky tomu významně sníží spotřebu energie potřebnou na chlazení (klimatizaci) bytu, rodinného domu, komerční budovy, zimní zahrady…

Vytvářejí velmi příjemné a klidné prostředí vnitřních prostor, čímž zvyšují pracovní výkonost. Současně vytváří příjemné soukromí, díky jednostranné reflexi i u světlých typů folií.

Použití: Byty, výlohy, rodinné domy, komerční a průmyslové objekty, které potřebují omezit teplotu v kancelářích a provozech, úřady, vstupní portály budov, zimní zahrady, a mnoho dalších. Objednávejte, volejte.

Protisluneční externí folie na polykarbonáty (plexiskla)

Dodávají se ve variantách s prostupem světla 5-20%, s blokací 60-80% tep.energie. Folie jsou dodávány s reflexní odrazovou vrstvou. Tloušťka folie je 0,035mm, s tvrdou ochrannou vrstvou proti poškrábání a účinným 99%UV filtrem.

Tato folie má nejčastější využití jako ochrana polykarbonátových střešních světlíků průmyslových budov i občanské zástavby (například střecha zimní zahrady).

Protisluneční folie  – charakteristika

typ Prostup světla % Blokace tepla % tloušťka barva
M 15 15 80 50 um stříbrná
M 40 40 58 50 um stříbrná
NC 35 35 56 50 um nikl/chrom
Keramická IMAX 70XT 70 86 50 um lehce kouřová
M 20XT 20 81 50 um stříbrná
M 35XT 40 64 50 um stříbrná
NF 40CHXT 40 54 50 um šedohnědá
ICE Cool 80 XT nano 80 40 38 um lehce modrošedá
PC 15XT 15 80 50 um stříbrná

 

Exit mobile version