Proč tónování autoskel?

Tónování autoskel pomocí zatmavovacích folií nemá jen význam estetický.

Hlavní preferované důvody proč si je lidé pořizují:

  • snížení teploty za jízdy ve vozidle
  • dokonalou ochranu před slunečními paprsky
  • ochranu před škodlivým UV zářením
  • zpevnění, zpružnění a ochranu skla před vloupáním
  • ochranu před oslněním
  • nový design vašeho automobilu
  • vytvoření soukromí

Zatmavení autoskel

Firmy, zabývající se polepy skel, vám nabídnou postup, jak této legální úpravy skel dosáhnout. Aplikace folie na skla trvá pouze několik hodin a pro profesionální firmu z oboru není problematické polepit jakékoliv auto. Na trhu je dnes velmi široké portfolio tmavostí odstínů, typů i jakostních tříd samotných folií tak, aby výsledný efekt vyhovoval vašim konkrétním funkčním i estetickým požadavkům.

Pravidla pro polep autoskel foliemi

Co se týče legislativy, je v celé Evropě na silnicích nutno dodržet jistá pravidla. Na předních bočních sklech by prostup světla (po aplikaci folie) neměl poklesnout pod hranici 70%, všechna ostatní skla za řidičem jsou bez limitu tmavosti. (říká ve zkrácené verzi a zjednodušení Zákon EHK 43. a Zákon o provozu vozidel na sil.komunikacích 56/2001) Pro vaši kontrolu se po montáži doporučujeme změřit přístrojově prostup světla předních skel (pokud jsou nalepeny folie), jestli není překročen limit vyhlášky MD ČR. Po nalepení folií vám firma vydá osvědčení o provedené úpravě skel, pro kontrolu STK.

Vyrovnaný řidič

Výzkumem již bylo ověřeno, že řidič jedoucí v autě se skly polepenými tónovacími foliemi není v letních měsících tak vystresovaný a nesoustředěný. Z toho také plyne, že majitelé vozů šetří energii za klimatizaci vozu. Mnoho řidičů také neví, že žádná klimatizace neumí blokovat sálavé teplo, které vyzařuje od slunce infračervené tepelné záření těsně za skly.

Klimatizace vychladí pouze širší prostor vozu, ovšem již ne prostor, kde má řidič a jeho osádka hlavu. Tam funguje sálavá teplo, kterého se zbavíme pouze potažením skel folií. Bezkonkurenční nabídkou na trhu je před pár lety novinka – nanokeramická folie, která umí odfiltrovat až 95% nepříjemné sálavé tepel. energie za sklem!