Protisluneční fólie na skla a okna

Protisluneční fólie na skla a okna

Mezi prvky stínící a ochlazovací mají dnes místo ve stavebnictví již nezastupitelně okenní folie. Od jarních až do podzimních měsíců trápí mnoho lidí nadměrné teplo, jak doma, tak v práci, které vzniká ohřevem skel od slunečních paprsků. Tuto nepříjemnost lze poměrně snadno eliminovat samolepícími protislunečními foliemi, které se aplikují na skla oken. Většinou se tyto materialy musí aplikovat na externí stranu skel.

Přidanou hodnotou těchto folií je pak i útlum slunečního záření (jistého zastínění před ostrými slunečními paprsky) a vytvoření částečného soukromí. Nejvýkonnější typy fólií mohou účinně odrazit až 88 % sluneční energie.

Pokud se v problematice okenních folií neorientujete, profesionální firma, zabývající se dodávkou a instalací okenních folií vám poradí. Folii předvede, nabídne optimální variantu tmavosti, reflexe a účinnosti. Můžete se sami přesvědčit přímo u nich v kanceláři, jak folie funguje, jak je účinná, i když nesvítí momentálně slunce. Některé firmy vlastní techniku, schopnou vlastnosti folie změřit na přístrojích, přímo před vašimi zraky a vy si tak uděláte obrázek o tom, kterou konkrétní folii přesně potřebujete a která vám nejvíce vyhovuje.

Instalace protislunečních fólií je poměrně rychlá, cenově dostupná a efektivní.

Protisluneční fólie vám zajistí teplotní pohodu v interiéru bez astronomických nákladů na strojní dochlazování pomocí klimatizace. Tato jednorázová položka je navíc cenově výhodnější než klimatizace. U klimatizace vám na rozdíl od folií naskočí do rozpočtu každoročně navíc i další provozní výdaje za chlazení. A při dnešních cenách energií nemalé.

Okenní fólie

Okení folie a autofolie

ochrana výlohy polepem folií

Autofolie – ochrana skel, laku a komfortu osob ve vozidle

Pro naše zákazníky nabízíme:

 • Kompletní tónování skel, tedy jak protislunečními, tak bezpečnostními foliemi, ve špičkové kvalitě provedení pouze značkovými foliemi. Tónování keramickými foliemi s UV filtrem a maximální blokací tepla (95%).
 • Pokud chcete změnit barvu vašeho vozu, provedeme vám celopolep v nejvyšší kvalitě práce, s nekonečnými možnostmi barevných a strukturovaných druhů wrapových folií.
 • Ochráníme lakované části a světlomety vašeho auta před odletujícími kamínky, asfaltem, oděrkám na parkovišti, apod. čirou ochrannou protioděrovou folií PPF.
 • Dále provádíme polep i na ostatní předměty, na jejich změnu barvy, struktury, ochrany. K dosažení požadovaného efektu jsou k dispozici pastelové barvy, metalické, perleťové, matové. Nebo ve struktuře carbon, kůže, hliník, dřevo, kartáčovaná a strukturovaná ocel, ad. To vše lze aplikovat na motocykly, lodě, letadla, vodní skútry, lyže, přilby, surfy, …a podobně.

Okenní folie na budovy

K dispozici nejčastěji:

 • protisluneční (účinná ochrana před nadměrným přehříváním interieru v létě)
 • bezpečnostní (účinná ochrana proti vloupání)
 • ochranné (ochrana proti nechtěnému rozbití a poranění od střepů – potravinářství, školy, školky, veřejné budovy, byty, RD, kanceláře)
 • privátní (matové-vytváří efekt pískovaného skla)
 • tepelně izolační (ochrana vnitřní částí skel před únikem tepla v zimě z interieru)

Proč tónování autoskel?

Tónování autoskel

Tónování autoskel pomocí zatmavovacích folií nemá jen význam estetický.

Hlavní preferované důvody proč si je lidé pořizují:

 • snížení teploty za jízdy ve vozidle
 • dokonalou ochranu před slunečními paprsky
 • ochranu před škodlivým UV zářením
 • zpevnění, zpružnění a ochranu skla před vloupáním
 • ochranu před oslněním
 • nový design vašeho automobilu
 • vytvoření soukromí

Zatmavení autoskel

Firmy, zabývající se polepy skel, vám nabídnou postup, jak této legální úpravy skel dosáhnout. Aplikace folie na skla trvá pouze několik hodin a pro profesionální firmu z oboru není problematické polepit jakékoliv auto. Na trhu je dnes velmi široké portfolio tmavostí odstínů, typů i jakostních tříd samotných folií tak, aby výsledný efekt vyhovoval vašim konkrétním funkčním i estetickým požadavkům.

Pravidla pro polep autoskel foliemi

Co se týče legislativy, je v celé Evropě na silnicích nutno dodržet jistá pravidla. Na předních bočních sklech by prostup světla (po aplikaci folie) neměl poklesnout pod hranici 70%, všechna ostatní skla za řidičem jsou bez limitu tmavosti. (říká ve zkrácené verzi a zjednodušení Zákon EHK 43. a Zákon o provozu vozidel na sil.komunikacích 56/2001) Pro vaši kontrolu se po montáži doporučujeme změřit přístrojově prostup světla předních skel (pokud jsou nalepeny folie), jestli není překročen limit vyhlášky MD ČR. Po nalepení folií vám firma vydá osvědčení o provedené úpravě skel, pro kontrolu STK.

Vyrovnaný řidič

Výzkumem již bylo ověřeno, že řidič jedoucí v autě se skly polepenými tónovacími foliemi není v letních měsících tak vystresovaný a nesoustředěný. Z toho také plyne, že majitelé vozů šetří energii za klimatizaci vozu. Mnoho řidičů také neví, že žádná klimatizace neumí blokovat sálavé teplo, které vyzařuje od slunce infračervené tepelné záření těsně za skly.

Klimatizace vychladí pouze širší prostor vozu, ovšem již ne prostor, kde má řidič a jeho osádka hlavu. Tam funguje sálavá teplo, kterého se zbavíme pouze potažením skel folií. Bezkonkurenční nabídkou na trhu je před pár lety novinka – nanokeramická folie, která umí odfiltrovat až 95% nepříjemné sálavé tepel. energie za sklem!

Protisluneční fólie do oken bytů

Protisluneční fólie do oken bytů

Pokud vám vadí vám nadměrné sluneční paprsky, přehřívá se vám byt, chcete chránit před úpalem a UV zářením, můžete vyřešit všechny tyto problémy instalováním protisluneční okenní fólie.

Základním úkolem protislunečních fólií bývá odraz a potlačení nadměrné sluneční a tedy následně tepelné energie. Přidanou hodnotou protislunečních folií je pak i útlum slunečního záření (zastínění) a vytvoření částečného soukromí. Nejvýkonnější typy fólií mohou účinně odrazit až 81 % sluneční energie.

Fólie šetří životní prostředí

Folie šetří životní prostředí, jelikož dochází k velké úspoře energie za chladicí systémy v budovách, kdy v létě často dochází až k jejich přetížení. Pokud se rozhodnete zakoupit protisluneční folii, pomůžete tím i přírodě.

Jak se orientovat na trhu?

Jak se v dané problematice orientovat? Firmy, zabývající se tímto oborem vám dnes velmi dobře poradí a navrhnou optimální typ a tmavost folie pro váš konkrétní byt, rod.dům, či komerční prostor. Pracovnící firmy folii představí, předvedou jakou má účinnost blokace tepla na přístrojích, i když nesvítí zrovna slunce, zašlou kalkulaci a případné porovnání s jinými druhy folie.

Reflexní a nereflexní fólie

Protisluneční fólie se vyrábějí ve dvou základních provedeních – reflexní (zrcadlové) a nereflexní. Reflexní fólie jsou účinnější proti teplu, ovšem tam, kde je nelze použít, (např. památkově chráněné budovy, centrum měst, hustá okolní zástavba, problematický soused…) používáme fólie nereflexní. Z nereflexních folií je nejzajímavější velmi světlá nanokeramická folie, jež blokuje až 88% infračerveného záření, které by se následně ve vašem interieru proměnilo v teplo.

Rychlost instalace fólií na okna

Instalace protislunečních fólií je poměrně rychlá – malý byt 2-3 hod., velký byt 4-5 hod., rod. dům většinou 1den. Pomocí fólií snadno dosáhneme teplotní pohody v interiéru bez astronomických nákladů na klimatizaci. Je to jednorázová položka, navíc cenově výhodnější než klimatizace. Provoz samotné klimatizace vám dnes, při rekordně zdražujících energiích, může způsobit nepříjemný průvan ve vaší peněžence.

Okenní fólie na budovy a automobily

Okenní fólie na budovy a automobily

Okenní folie na automobily

 • Tónování skel protislunečními a bezpečnostními foliemi
 • Nové druhy keramických folií s dvojnásobnou blokací tepla, než u předcházejích typů standartních folií
 • Folie na polep lakovaných částí karoserie vozu , tzv. celopolep v nejvyšší kvalitě práce, s nekonečnými možnostmi barevných a strukturovaných druhů wrapových folií.
 • Ochrana lakované části karoserie a světlometů aut před odletujícími kamínky, asfaltem, oděrkám na parkovišti, apod. čirou ochrannou protioděrovou folií PPF.
 • Polepy ostatních předmětů a různých dalších povrchů vinylovými foliemi typu : carbon, kůže, hliník, dřevo, kartáčovaná a strukturovaná ocel, a další. To vše lze aplikovat na motocykly, lodě, letadla, vodní skútry, kola, lyže, přilby, surfy, …a podobně.

Okenní folie na budovy

nejčastější druhy okenních folií :

 • bezpečnostní proti vloupání
 • protisluneční (účinná ochrana před nadměrným přehříváním interieru v létě)
 • ochranné (ochrana proti nechtěnému rozbití a poranění od střepů – potravinářství, školy, školky, veřejné budovy, byty, RD, kanceláře)
 • privátní (matové-vytváří účinné soukromí efektem pískovaného skla)
 • tepelně izolační (ochrana před únikem tepla v zimě z interieru)