Tepelná ochrana oken – solární folie

V letních měsících trápí mnoho lidí nadměrné teplo, které vzniká ohřevem skel od slunečních paprsků.

Tuto nepříjemnost lze poměrně snadno eliminovat protislunečními foliemi, které se aplikují na skla oken. Většinou zvenčí. Další výhodou je také útlum slunečního záření (jistého zastínění před ostrými slunečními paprsky) a vytvoření částečného soukromí. Okna mírně zrcadlí z venkovní strany objektu.

Nejvýkonnější typy fólií mohou účinně odrazit až 88 % sluneční energie. Zde pak není nutno u citlivých lidí zapínat klimatizaci, případně její provoz časově omezit na nejnutnější dobu.

Protisluneční folie

Protisluneční fólie se vyrábějí ve dvou základních provedeních – reflexní (zrcadlové) a nereflexní. Reflexní fólie jsou účinnější proti teplu, ovšem tam, kde je nelze nebo nechce zákazník použít, používáme fólie s malou reflexí (Sputter), popřípadě fólie nereflexní. Z nereflexních folií se nabízí velmi světlá nanokeramická folie, jež blokuje až 88% infračerveného záření.

UV filtr 99% folií

Všechny námi dodávané fólie mají účinný 99 % UV filtr, který zamezuje nadměrnému blednutí barev, chrání předměty v interiéru před stárnutím a vyšisováním od slunce, přispívá k ochraně zdraví osob.Instalace protislunečních fólií je poměrně rychlá a efektivní.

Folie nebo klimatizace?

Protisluneční fólií snadno dosáhneme teplotní pohody v interiéru bez astronomických nákladů na klimatizaci a její provoz. Je to jednorázová položka, navíc cenově výhodnější než klimatizace. U klimatizace vám na rozdíl od folií naskočí do rozpočtu každoročně navíc i další provozní výdaje za chlazení.