Tónování autoskel foliemi

Tónování autoskel foliemi

Výhody oproti sklům bez folie:

 • vytvoření většího soukromí
 • snížení teploty ve vozidle za jízdy – lepší ochrana před stresem a únavou
 • perfektní ochranu před slunečními paprsky
 • ochrana před škodlivým UV zářením
 • zpevnění, zpružnění a ochranu skla před vloupáním
 • zabraňují oslnění
 • lepší design automobilu

Pokud se rozhodnete svěřit instalaci folie profesionálům, dbejte na to, aby vám poskytli veškeré podrobné informace ohledně výběru a druhu folie, postupu práce, podmínkách schválení atd. Jen tak budete mít přehled o všech výhodách a nevýhodách aplikace folie.

Berte na vědomí, že

1) Každou dodatečnou úpravu čehokoliv na vozidle je nutno schválit a řídit se při ní příslušnou vyhláškou MD ČR. Ta říká mj. že, na předních bočních sklech by prostup světla (po aplikaci folie) neměl poklesnout pod hranici 70%, všechna ostatní skla za řidičem jsou bez limitu tmavosti. Třetí brzdové světlo nesmí být zakryto folií.

2) Před montáží by vám měli změřit zatmavení předních skel, v případě, že budete chtít folie i na přední stahovací okna, aby nebyl překročen limit vyhlášky.

3) SCHVÁLENÍ – Po nalepení folií vám firma vydá osvědčení o provedené úpravě skel, pro kontrolu STK.

Po instalaci protisluneční okenní folie není řidič v teplých měsících vystresovaný a nesoustředěný. Šetří se také energie za klimatizaci. Mnoho řidičů a majitelů automobilů si neuvědomuje fakt, že žádná klimatizace na světě neumí blokovat sálavé radiální teplo, vyskytující se těsně u skel.

Klimatizace vychladí pouze širší prostor vozu, ne prostor, kde má řidič a jeho osádka hlavu, krk, paže.Tam funguje sálavé teplo, které odfiltrujeme pouze potažením skel folií a následným snížením teploty klimatizací.

Bezkonkurenční nabídkou na trhu je před pár lety novinka – nanokeramická folie, která umí odfiltrovat až 95% nepříjemné sálavé tepel. energie za sklem!

Garantujeme vám, že tato keramická folie je návyková. Když ji jednou máte, už nikdy nechcete následující auto bez této folie.

Proč tónování autoskel?

Tónování autoskel

Tónování autoskel pomocí zatmavovacích folií nemá jen význam estetický.

Hlavní preferované důvody proč si je lidé pořizují:

 • snížení teploty za jízdy ve vozidle
 • dokonalou ochranu před slunečními paprsky
 • ochranu před škodlivým UV zářením
 • zpevnění, zpružnění a ochranu skla před vloupáním
 • ochranu před oslněním
 • nový design vašeho automobilu
 • vytvoření soukromí

Zatmavení autoskel

Firmy, zabývající se polepy skel, vám nabídnou postup, jak této legální úpravy skel dosáhnout. Aplikace folie na skla trvá pouze několik hodin a pro profesionální firmu z oboru není problematické polepit jakékoliv auto. Na trhu je dnes velmi široké portfolio tmavostí odstínů, typů i jakostních tříd samotných folií tak, aby výsledný efekt vyhovoval vašim konkrétním funkčním i estetickým požadavkům.

Pravidla pro polep autoskel foliemi

Co se týče legislativy, je v celé Evropě na silnicích nutno dodržet jistá pravidla. Na předních bočních sklech by prostup světla (po aplikaci folie) neměl poklesnout pod hranici 70%, všechna ostatní skla za řidičem jsou bez limitu tmavosti. (říká ve zkrácené verzi a zjednodušení Zákon EHK 43. a Zákon o provozu vozidel na sil.komunikacích 56/2001) Pro vaši kontrolu se po montáži doporučujeme změřit přístrojově prostup světla předních skel (pokud jsou nalepeny folie), jestli není překročen limit vyhlášky MD ČR. Po nalepení folií vám firma vydá osvědčení o provedené úpravě skel, pro kontrolu STK.

Vyrovnaný řidič

Výzkumem již bylo ověřeno, že řidič jedoucí v autě se skly polepenými tónovacími foliemi není v letních měsících tak vystresovaný a nesoustředěný. Z toho také plyne, že majitelé vozů šetří energii za klimatizaci vozu. Mnoho řidičů také neví, že žádná klimatizace neumí blokovat sálavé teplo, které vyzařuje od slunce infračervené tepelné záření těsně za skly.

Klimatizace vychladí pouze širší prostor vozu, ovšem již ne prostor, kde má řidič a jeho osádka hlavu. Tam funguje sálavá teplo, kterého se zbavíme pouze potažením skel folií. Bezkonkurenční nabídkou na trhu je před pár lety novinka – nanokeramická folie, která umí odfiltrovat až 95% nepříjemné sálavé tepel. energie za sklem!

Okenní fólie na budovy a automobily

Okenní fólie na budovy a automobily

Okenní folie na automobily

 • Tónování skel protislunečními a bezpečnostními foliemi
 • Nové druhy keramických folií s dvojnásobnou blokací tepla, než u předcházejích typů standartních folií
 • Folie na polep lakovaných částí karoserie vozu , tzv. celopolep v nejvyšší kvalitě práce, s nekonečnými možnostmi barevných a strukturovaných druhů wrapových folií.
 • Ochrana lakované části karoserie a světlometů aut před odletujícími kamínky, asfaltem, oděrkám na parkovišti, apod. čirou ochrannou protioděrovou folií PPF.
 • Polepy ostatních předmětů a různých dalších povrchů vinylovými foliemi typu : carbon, kůže, hliník, dřevo, kartáčovaná a strukturovaná ocel, a další. To vše lze aplikovat na motocykly, lodě, letadla, vodní skútry, kola, lyže, přilby, surfy, …a podobně.

Okenní folie na budovy

nejčastější druhy okenních folií :

 • bezpečnostní proti vloupání
 • protisluneční (účinná ochrana před nadměrným přehříváním interieru v létě)
 • ochranné (ochrana proti nechtěnému rozbití a poranění od střepů – potravinářství, školy, školky, veřejné budovy, byty, RD, kanceláře)
 • privátní (matové-vytváří účinné soukromí efektem pískovaného skla)
 • tepelně izolační (ochrana před únikem tepla v zimě z interieru)

Folie – autofolie a okenní folie

Folie – autofolie a okenní folie

Pro naše zákazníky nabízíme:

Autofolie

 • Kompletní tónování skel, tedy jak protislunečními, tak bezpečnostními foliemi, ve špičkové kvalitě provedení pouze značkovými foliemi. Nově-tónování keramickými foliemi s maximální blokací tepla.
 • Pokud chcete změnit barvu vašeho vozu, provedeme vám celopolep v nejvyšší kvalitě práce, s nekonečnými možnostmi barevných a strukturovaných druhů wrapových folií.
 • Ochráníme lakované části a světlomety vašeho auta před odletujícími kamínky, asfaltem, oděrkám na parkovišti, apod. čirou ochrannou protioděrovou folií PPF.
 • Dále provádíme polep i na ostatní předměty, na jejich změnu barvy, struktury, ochrany. K dosažení požadovaného efektu jsou k dispozici pastelové barvy, metalické, perleťové, matové. Nebo ve struktuře carbon, kůže, hliník, dřevo, kartáčovaná a strukturovaná ocel, ad. To vše lze aplikovat na motocykly, lodě, letadla, vodní skútry, lyže, přilby, surfy, …a tak dále.

Okenní folie na budovy

Dále komerční budovy, byty, rodinné domy, zimní zahrady, komerční centra, sklady, bazény…

Aplikujeme tyto nejčastější druhy okenních folií :

 • protisluneční (účinná ochrana před nadměrným přehříváním interieru v létě)
 • bezpečnostní (účinná ochrana proti vloupání)
 • ochranné (ochrana proti nechtěnému rozbití a poranění od střepů – potravinářství, školy, školky, veřejné budovy, byty, RD, kanceláře)
 • privátní (matové-vytváří efekt pískovaného skla)
 • tepelně izolační (ochrana před únikem tepla v zimě z interieru)

Tónování autoskel pro bezpečnější a pohodovou jízdu

Autofolie

Sklo, ať automobilové, či stavební je velmi nedokonalý materiál. Je křehké, velmi vodivé, z hlediska přenosu energie, čili přehřívá se a oslňuje. Instalace autofolie všechna tato negativa eliminuje a nejen to…. Vytváří přidanou hodnotu vozu.

Důvody proč mít na sklech folie:

 • brání nadměrnému oslnění
 • snižují teplotu za skly v interieru
 • chrání interier vozu před škodlivým UV zářením, způsobující vyšisování
 • vytváří soukromísnižují oslnění ve zpětném zrcátku
 • snižují oslnění posádky od nadměrného slunečného záření
 • dotváří design vozu
 • brání vyloupení vozu

Během rozhodování, zda si i Vy necháte provést tónování skel, Vás jistě napadne otázka ohledně náročnosti provedení. Pokud se spolehnete na prověřenou firmu, pak se nemáte čeho obávat. Samotná instalace si vyžaduje profesionálního odborníka, s dlouholetou praxí, který tuto službu provede maximálně šetrně k Vašemu vozu.

Velkou výhodou je, že dnes většina zkušených firem z oboru provádí instalaci autofólií již bez demontáže oken u všech druhů vozidel. Díky tomu jde o opravdu šetrnou a rychlou práci. Nejedná se tedy o službu pouze pro moderní a drahé typy vozů. Fólii lze instalovat na všechna okna, krom čelního.

Bereme také ohled na to, že podle zákona nesmí prostupnost denního světla u předních bočních skel klesnout pod hodnotu 70 %. U skel za řidičem žádná omezení tmavosti aplikované folie neplatí.

Před samotnou montáží by měla instalační firma skla před zákazníkem proměřit, nabídnout danou folii, po instalaci opět před zákazníkem změřit a vydat certifikát o provedené úpravě skel pro STK.

Sortiment tónovacích a bezpečnostních folií je velmi pestrý a dnes již i celkem široký.

Jednak lze vybrat z různých druhů barev, struktur a jejich velmi jemně členěných stupňů tmavostí, ale jsou k dispozici i tuningové folie a ochranné folie, které lze použít i na lak vozu a světlomety.

Bezkonkurenční špičkou jsou dnes velmi oblíbené nanokeramické folie, které ale za vyšší pořizovací cenu nabízí neskonale vysoký komfort bezpečnosti a dvojnásobné blokace tepla, než předchozí doposud používané typy folií.

Standartní záruky na folii a provedenou práci se dnes, vzhledem k jakosti dnešních materialů, pohybují od 5let výše.

Tolik výhod v jednom plastu…….no nekupte to !

Jak pomáhají fólie na skla šetřit lidské zdraví?

Jak pomáhají fólie na skla šetřit lidské zdraví?

Dnešní moderní okenní folie pomáhají šetřit lidské, ale i zvířecí zdraví. A vyzkoušet si to můžete doslova na vlastní kůži. V létě i v zimě. Máte-li dům nebo kancelář bez fólií, zeptejte se známých, kteří již folie na sklech mají.

Požádejte je o návštěvu za účelem srovnání stavu bez folií, s foliemi. Odborná firma vám dnes dokáže teplo na oknech i změřit a navrhnout optimální folii pro váš interier doma či kanceláři nebo v automobilu.

Trendem posledních let a celosvětového vývoje na poli okenních folií je ta skutečnost, že byly vyvinuty již velmi světlé folie, které umí blokovat stejnou tepelnou energii (ne-li vyšší), jako ještě před pár lety folie tmavé, či zrcadlové.

Nadneseně „ od ponurých let minulých ke světlým zítřkům “.

Fólie pomáhají v létě i v zimě. V létě zadržují přílišné teplo venku a v zimě cenné teplo zadržují uvnitř domu. Můžete se tak postarat o zdraví celé rodiny. A není to drahé.

Čemu můžete zabránit?

 • Chřipkám, angínám i zvýšené únavě z přehřátí nebo prochlazení
 • Vaše pokožka již nebude jen suchá, ale získá zpátky přirozenou vlhkost
 • Zlepšení stavu při dlouhodobých chronických onemocnění
 • Přestanete na své tělo aplikovat náhlé změny teploty – budete ve stabilním prostředí
 • Vyřešíte své problémy s dýcháním. Nemusíte pokaždé používat klimatizaci v létě a v zimě se dají ušetřit výdaje za topení
 • Ochráníte svou pokožku a interier vozu před škodlivým UV zářením

Všechna Vaše zvířena bude žít spokojený život se spokojenou rodinou. Děti budou v teple v zimě a nebudou se přehřívat v létě.

Jak tedy na to?

U instalace na stavební sklo (domy, byty, kanceláře):

Zakupte a nechte si nainstalovat naše nové folie na okna : nano-polymery I-SOL XT, které zadrží neuvěřitelných 88% infra-červeného světla (IR) které s sebou přenáší ono známé a nepříjemné vedro dovnitř bytu.

U instalace na automobily:

Při použití našich nových fólií na okna u autofólií I-MAX vytvoříte neprodyšnou barieru proti těmto paprskům. Tím také efektivně zamezíte prostup až neuvěřitelných 95% tepla skrze skla do interieru auta.

Zjednodušeně se dá říci, že při použití folií I-MAX nebo I-SOL XT nemusíte používat v přechodných obdobích klimatizaci jak v bytě či kanceláři, tak v autě. Protože získáte zdravé klima pro obyvatele domu a řidiče.

Kontakty na prodejce

SUNPRO Brno, https://sunpro.cz/ Telefon: 603 360 423, E-mail: info@sunpro.cz