Zateplení oken tepelně-izolační folií P60

V dnešní hektické době, plné energetických zvratů nutí stát své občany stále více se orientovat na energetické úspory ve svých domácnostech.

Je mnoho možností jak eliminovat stále vzrůstající ceny energií v domácnostech:

  • Pořízení fotovoltaické elektrárny (FVE)
  • Pořízení tepelného čerpadla
  • Zateplení objektu
  • Změna zdroje vytápění
  • Výměna oken, popřípadě výměna skel za dvojskla, trojskla

Výše zmíněná opatření k úspoře drahé energie však nejsou cenově přijatelná pro všechny domácnosti. A tady se nabízí poměrně jednoduché a naprosto elegantní řešení, a to je pořízení tepelně izolačních folií na stávající skla. Tím by měl občan-investor začít. Investice do tepelně izolačních folií je cenově velmi přijatelná položka v rozpočtu úspor, neboť se v žádném případě nejedná o investici v řádu statisíců, spíše tisíců korun.

U některých bytů a rodinných domů, kde dochází k významným únikům tepelné energie skrze skla, může činit poměr obvodové plochy objektu a skel i 25-30 % a někdy i více. Skrze skla oken a dveří dochází k největším tepelným ztrátám tepla z objektu. Co s tím? Tyto úniky lze snadno, elegantně a nepoměrně šetrněji k vaší peněžence eliminovat zateplením vašich skel polyesterovou folií s tepelně izolačními účinky. Folie mimo jiné obsahuje vzácné kovy, rozpuštěné v galvanické formě, které v mikrotenké vrstvě blokují dlouhovlnné záření, vycházející od zdroje tepla.

Tyto folie mají tu vlastnost, že dokáží zablokovat 25-30% tepelné energie. Navíc blokuje 99% škodlivého UV záření, jež prochází skly.

Tepelně-izolační folie P60 Infrasol se lepí mokrým způsobem na vnitřní stranu skel. Folie je samolepící, velmi světlá, téměř  nepozorovatelná, neztmaví tedy váš interier. Při pohledu zvenčí vytváří jisté mírné soukromí, neboť z externí strany je velmi mírně reflexní.