Tepelně-izolační fólie na skla oken

Začínající rok 2023 podle všech dosavadních predikcí přináší lidem starost, jak a kde při razantně stoupajících cenách energií co možná nejvíce ušetřit.

Pokud Vás trápí únik tepla a rostoucí účty za topení a máte stále v bytě starší okna s jednoduchými skly, popř. i starší izolační dvojskla, není třeba věšet hlavu. Než se rozhodnete pro úsporu energie a tedy výměnu starých oken za nová, vyzkoušejte tepelně-izolační fólii. Tato folie nalepena z vnitřní stran skel umí ve výše zmiňovaných případech ušetřit vaše peníze, úsporou tepelné energie, a to až do výše 41%.

Aplikace této fólie představuje dokonalejší izolaci v bytech, rodinných domech, komerčních a průmyslových objektech, na výlohách, zimních zahradách, velkých prosklených plochách průmyslových hal a starších pavilonech komerčních budov. Folie je velmi světlé nazlátlé barvy a je samolepící. Folie obsahuje také 99% UV filtr a protioděrovou vrstvu. Vzhledem k řadě rizik, spojených s lepením folie doporučujeme montáž od profesionální firmy, která provede její bezproblémové nalepení tak, že po instalaci nerozeznáte, že se na vašich oknech něco změnilo.

Okenní fóliePokud tedy člověk nechce přímo pořídit nová okna (většinou je to investice v řádů statisíců) je polep vnitřní strany skel touto tepelně-izolační polyesterovou folií elegantním, snadným, čistým a hlavně levnějším řešením, které je většinou v řádu několika málo tisíc korun. Termoizolační funkce folie spočívá ve schopnosti některých kovů obsažených ve folii, eliminovat část dopadajícího dlouhovlnného záření infračerveného spektra.

Tepelně izolační folie ocení i majitelé historických a památkově chráněných objektů, ve kterých nelze jen tak měnit stávající zcela nevyhovující, většinou dřevěná kastlová okna nebo nějak zasahovat do konstrukce budovy.