Profesionální tónování autoskel

Firmy, zabývající se polepy skel, nabízí dnes většinou postup instalace bez demontáže oken. Celá operace trvá pouze pár hodin a není nutno automobil nijak zvlášť na práci připravovat.

Proč je výhodné pořízení autofolie na skla vašeho vozu:

  • vytváří dokonalou ochranu před ostrými slunečními paprsky
  • chrání před škodlivým UV zářením
  • zpevní a ochrání skla před vloupáním
  • snížují teplotu za jízdy ve vozu
  • chrání před oslněním
  • vytváří nový design vašeho automobilu
  • zajišťují soukromí

V portfoliu každé profesionální firmy by měl být dostatek tmavostí a barevných odstínů, tak aby výsledný efekt vyhovoval vašim konkrétním funkčním i estetickým požadavkům. Je nutno dodržet jistá pravidla, která stanovuje zákon č. 56/2001 Sb. MD ČR o provozu mot.vozidel na komunikacích, ve kterém se mimo jiné říká…..na předních bočních sklech by prostup světla (po aplikaci folie) neměl poklesnout pod hranici 70%, všechna ostatní skla za řidičem striktní limit tmavosti nemají.

Před samotnou montáží i po ní by vám měla instalační firma změřit přední skla, jestli není překročen limit vyhlášky MD ČR. Po nalepení folií je nutno vydat osvědčení o provedené úpravě skel, pro případnou kontrolu STK.

Se znalostí dnešní problematiky ohledně přehřívání skel již dnes víme, že pokud na čirá skla v automobilu svítí slunce, paprsky nepříjemně přehřívají skla. Sálavé teplo, šířící se od skel do interieru způsobuje, že za skly je kolikrát k nevydržení. Přesto, že máte ve voze klimatizaci a v letních měsících ji plně využíváte, nevyřešíte samotný problém se sálavým teplem od skel.

Toto vyřeší naprosto elegantně okenní autofolie. Klasické autofolie dokáží zablokovat až 58% sálavého tepla, ovšem dnes již zcela bezkonkurenční nanokeramické folie jsou schopny zamezit až 96% sálavé energie za vašimi skly.

Nečekejte na sezonu, nečekejte až na jaro, na dobu delších čekacích lhůt, pořiďte si autofolie již nyní. Tónovat skla můžete celý rok bez omezení.