Ochranné folie na lak vozu – celopolep

Ochranné folie na lak vozu – celopolep

Čiré ochranné folie na automobily mají analogický význam, jako folie bezpečnostní, jež jsou aplikovány na skla vozu. Folie ochranné jsou vyrobeny z PVC neb polyuretanu. Jsou čiré, průhledné, s tloušťkou od 0,1 do 0,3 mm a používají se na místech, kde je potřeba ochránit povrch vozu, tedy většinou lak a světlomety.

Folie z těchto materialů jsou velmi pružné, tvarovatelné na jakýkoliv povrch části vozu. Po kvalitní a odborné instalaci nemění nijak estetiku vozu, na laku i světlech je téměř nepoznáte. V případě hrubého poškození lze jednotlivý kus folie poměrně snadno vyměnit za nový, bez poškození laku.

Naše aplikované materiály dokáží velmi účinně ochránit lak a světlomety před poškozením:

 • od odletujících kamínků,
 • před větvičkami,
 • od chemie (soli, olejových a asfaltových znečištění)
 • před vandaly,
 • trusu ptáků,
 • nechtěným odřením,
 • před agresivním sluncem a jeho UV zářením, apod.

Na trhu se též objevily materialy na bázi polyurethanu , jež mají tzv. samouzdravovací (samozacelovací) schopnost. Tyto folie jsou špičkou v nynější technice polepu a můžeme potvrdit tuto nebývalou schopnost. Trvanlivost většiny druhů ochranných folií se pohybuje od 4-10 let a je dána, typem aplikované folie (PVC, PU), dobou expozice slunečního záření, pozicí jednotlivých ploch (vertikální, horizontální) možností garážování vozu a jeho údržbou.

K ochranným foliím lze přiradit i dnes hojně používané wrapové celobarevné folie na bázi PVC. Tyto folie nejen ochrání lak, ale též změní barvu vašeho vozu.

Po aplikaci folie váš vůz neztratí na hodnotě – při prodeji nabídne zachovalý lak !

Vnější ochrana vašeho automobilu

Vnější ochrana vašeho automobilu

Kromě ochrany skel vašeho vozu protislunečními a bezpečnostními foliemi, kterou samozřejmě provádíme také, a byla již zmíněna v předchozích našich článcích, chceme představit jinou variantu.

Dá se říct vyšší level ochrany vašeho „miláčka“, a tím je například potažení vinylové neprůhledné nebo transparentní folie na lakované části, ale i například světlomety, mlhovky…

Folie umožnuje:

 • velmi rychle změnit barvu auta, dle nálady majitele, omlazení vozu, (mnohdy atraktivnější barvy a desény oproti standartním lakům)
 • sjednotit firemní flotilu, dle reklamních požadavků majitele
 • levnější a rychlejší řešení oproti lakování
 • ochránit lak vozu před odletujícími kamínky, asfaltem, chem.posypem, trusem ptáků, oleji a dalšími provozními kapalinami
 • navrhnout odlišné designové provedení od standartních barev výrobce vozu
 • strukturálně změnit povrch laku (3D carbon, mat, chameleon, perleť, kartáčovaná ocel, kov, umělý rez a další)
 • chránit též před agresivním UV zářením
 • zvýšit prodejní cenu vozu

K dispozii jsou folie na bázi čirého polyuretanu nebo vinylu. Trvanlivost těchto folií se pohybuje od 5-8 let a je dána, typem aplikované folie, dobou expozice slunečního záření, pozicí jednotlivých ploch, možností garážování vozu a jeho údržbou.

Pokud zvolíte jen částečnou úpravu polepu některých dílů vozu čirou ochrannou folií, díky podobným optickým vlastnostem folie a laku nepoznáte, že na ostatních dílech vozu folie není aplikována. Folii po životnosti lze snadno odlepit z laku a okamžitě aplikovat novou.

V oboru se pohybujeme již 22let a naší snahou po celou dobu je, aby práce byla provedena profesionálně a precizně.

Celopolep aut – wraping

Celopolep auta

O foliích na mobilní prostředky, výlohy, reklamní poutače již bylo řečeno hodně. Postupem doby se odvětví signmakingu /řezané grafiky/ rozšířilo o folie, které dokáží pokrýt celou plochu laku nejen automobilu, ale i autobusu, tramvaje, letadla, helikoptery, vlaku, lodě…

Dnešní folie, určené výhradně k celopolepu (tzv.wrapové) mají jednak zcela jinou strukturu lepu, finální úpravy samotného vinylu, strukturu povrchu a životnost. Ze vzorníků produkčních firem lze napočítat kolem 200 odstínů barev, a to v provedení folií ve vysokém lesku, matu, strukturovaných, metalických, designových a carbonových.

Ovšem pozor, ne všechny materialy pro signmaking lze ve většině případů použít na celopolep vozu. A tady se dostáváme k otázce, co takový celopolep vozu střední střídy stojí? Někteří takzvaní „ prodejci“ nabízí cenu kolem 10 tisíc Kč.

Co v reálu tato cena nabíz…

Pokud je nutno pečlivě připravit automobil pro aplikaci wrapové folie, znamená, že je nutno auto :

 • dokonale umýt, odmastit, zbavit veškerých dalších nečistot, jako asfalt, kovové částice zapečené do povrchu laku, uvolnit veškeré díly, které budou polepu překážet (demontovat a znovu instalovat kliky dveří, chrom. lišty, masky chladiče, nápisy, anténu, plastové lišty….)
 • zajistit co největší bezprašnost a čistotu prostředí aplikace
 • do rizikových míst nanést primer
 • zajistit vyšší teplotu prostředí
 • použít výhradní aplikační přípravky,nářadí a pomůcky
 • použít výhradně wrapovou folii se strukturovaným lepem (na běžný typ středně velkého automobilu se pohybuje v řádu kolem 10 tisíc Kč)

Pokud pomineme, že vysoce odbornou a kvalitní práci se zárukou provádí více pracovníků po dobu 2dnů a takzvaný „prodejce“ dodrží výše zmíněné zásady nemůže nikdy nabízet polep vozu v této cenové hladině, která se pohybuje v průměru okolo 25.000,-. Tento takzvaný „prodejce“ buď musí použít obyčejnou folii /která na laku vydrží sotva 1sezonu/ nebo ošidit práci a postup.

Nic z toho nedoporučujeme. Nejméně vhodná varianta, že si polep vozu budete provádět sami. Tenhle způsob provedení ani nemá smysl rozebírat.

Mezi folie, určené na celopolep vozu řadíme i čiré ochranné folie, které nemají za cíl měnit design a barvu vozu, ale jak název napovídá, ochránit lak vozu před odletujícími kamínky, poškrabáním od vandalů, trusu ptáků, nechtěným odřením, chemickému posypu a v neposlední řadě i od agresivního slunce a jeho UV záření.

Trh nabízí folie různých tlouštěk a druhů materiálů. K dispozii jsou folie na bázi čirého polyuretanu nebo vinylu. Trvanlivost těchto folií se pohybuje od 4-8let a je dána, typem aplikované folie, dobou expozice slunečního záření, pozicí jednotlivých ploch, možností garážování vozu a jeho údržbou.

Dejte svému autu to nejlepší, zvyšte jeho užitnou hodnotu !