Site icon Okenní fólie, tónování autoskel, celopolepy

Tepelně-izolační fólie a její použití v praxi

Okenní fólie

U mnoho objektů, vzhledem k progresi vývoje izolačních vlastností skel nedochází k takovým únikům tepelné energie skrze skla, jako tomu bylo v minulosti. Přesto existuje ještě mnoho budov a bytů, které májí stále nevyhovující skla, z hlediska dnešních technických standardů.

A na tyto skla míří naše doporučení, jak zlepšit technický parametr, konkrétně tepelně izolační vlastnost skla.

Jednou z elegantních možností, pokud člověk nechce přímo pořídit nová okna (většinou je to investice v řádů statisíců) je polep vnitřní strany skel tepelně-izolační polyesterovou folií, která zabrání úniku až 41% tepelné energie, unikající samotnými skly a blokuje též 99% škodlivého UV záření.

Aplikace této fólie představuje dokonalejší izolaci v bytech, rodinných domech, komerčních a průmyslových objektech. Také na výlohách, zimních zahradách, velkých prosklených plochách průmyslových hal a starších pavilonech komerčních budov, kde dochází k velkým únikům tepla.

Fólie též ocení majitelé historických a památkově chráněných objektů, kde nelze jen tak měnit stávající zcela nevyhovující, většinou kastlová okna nebo nějak zasahovat do konstrukce budovy.

Montáž fólie a její vlastnosti

Folie je velmi světlá, s jemným nádechem do zlatova. Z vnější strany skel, tedy z exterieru, vytváří svou mírnou reflexí jisté soukromí. Folie obsahuje 99%UV filtr. Pro snadnou údržbu při mytí oken obsahuje i protioděrovou vrstvu. Po nalepení na okna je téměř nepostřehnutelná.

Instalaci fólie je nejlepší svěřit do rukou odborníků, jelikož může nastat mnoho problémů, kvůli kterým laik neprovede montáž správně. Ti zaručí profesionální montáž a dokonalé nalepení. Folie se lepí na dokonale očištěné skleněné plochy. Je dodávána v šíři 152cm a návinu 30bm.

Na místě, dle rozměrů oken ji instalační technik nejdříve naformátuje na přibližný rozměr skla. Před samotným nalepením je stržena krycí folie (jež kryje samolepící vrstvu před znečištěním), navlhčeno okno aplikačním roztokem a lepivá část folie je přiložena na skleněnou plochu. Poté je roztok mezi sklem a folií postupně vytlačován speciálními stěrkami.

Zbylá vlhkost vyschne během několika dní a folie je tím plně spojena se sklem.

Exit mobile version