Tónování autoskel pro bezpečnější a pohodovou jízdu

Sklo, ať automobilové, či stavební je velmi nedokonalý materiál. Je křehké, velmi vodivé, z hlediska přenosu energie, čili přehřívá se a oslňuje. Instalace autofolie všechna tato negativa eliminuje a nejen to…. Vytváří přidanou hodnotu vozu.

Důvody proč mít na sklech folie:

  • brání nadměrnému oslnění
  • snižují teplotu za skly v interieru
  • chrání interier vozu před škodlivým UV zářením, způsobující vyšisování
  • vytváří soukromísnižují oslnění ve zpětném zrcátku
  • snižují oslnění posádky od nadměrného slunečného záření
  • dotváří design vozu
  • brání vyloupení vozu

Během rozhodování, zda si i Vy necháte provést tónování skel, Vás jistě napadne otázka ohledně náročnosti provedení. Pokud se spolehnete na prověřenou firmu, pak se nemáte čeho obávat. Samotná instalace si vyžaduje profesionálního odborníka, s dlouholetou praxí, který tuto službu provede maximálně šetrně k Vašemu vozu.

Velkou výhodou je, že dnes většina zkušených firem z oboru provádí instalaci autofólií již bez demontáže oken u všech druhů vozidel. Díky tomu jde o opravdu šetrnou a rychlou práci. Nejedná se tedy o službu pouze pro moderní a drahé typy vozů. Fólii lze instalovat na všechna okna, krom čelního.

Bereme také ohled na to, že podle zákona nesmí prostupnost denního světla u předních bočních skel klesnout pod hodnotu 70 %. U skel za řidičem žádná omezení tmavosti aplikované folie neplatí.

Před samotnou montáží by měla instalační firma skla před zákazníkem proměřit, nabídnout danou folii, po instalaci opět před zákazníkem změřit a vydat certifikát o provedené úpravě skel pro STK.

Sortiment tónovacích a bezpečnostních folií je velmi pestrý a dnes již i celkem široký.

Jednak lze vybrat z různých druhů barev, struktur a jejich velmi jemně členěných stupňů tmavostí, ale jsou k dispozici i tuningové folie a ochranné folie, které lze použít i na lak vozu a světlomety.

Bezkonkurenční špičkou jsou dnes velmi oblíbené nanokeramické folie, které ale za vyšší pořizovací cenu nabízí neskonale vysoký komfort bezpečnosti a dvojnásobné blokace tepla, než předchozí doposud používané typy folií.

Standartní záruky na folii a provedenou práci se dnes, vzhledem k jakosti dnešních materialů, pohybují od 5let výše.

Tolik výhod v jednom plastu…….no nekupte to !