Tónování autoskel

Tónování skel není v dnešní době pouze vymožeností a něčím nadbytečným. Je to především velmi praktický doplněk, který by mělo mít každé vozidlo.

Představuje větší bezpečnost cestujících, šetrnost Vašich financí a ochranu před nepříjemným sluncem. Poznejte i Vy, proč stále více lidí volí tónování skel pro jakýkoliv typ vozidla. Nezáleží na tom, v čem jezdíte, ale na tom, zda investujete rozumně. Pokud Vám záleží na bezpečnosti Vaší a Vašeho majetku, pak byste neměli váhat už ani minutu!

Tónování autoskel trvá několik hodin

Je již samozřejmostí, že profesionální firma, zabývající se touto činností, by vám měla standartně nabídnout postup, jak této úpravy skel dosáhnout. Celá operace trvá jen pár hodin, není automobil nijak zvlášť na práci připravovat.

Na trhu je dostatek tmavostí a barevných odstínů, tak aby výsledný efekt vyhovoval vašim konkrétním funkčním i estetickým požadavkům. Je ale nutno dodržet jistá pravidla. Na předních bočních sklech by prostup světla (po aplikaci folie) neměl poklesnout pod hranici 70%, všechna ostatní skla za řidičem jsou bez limitu tmavosti.

Měření propustnosti skla

Před samontou montáží by tedy mělo přijít na řadu měření, to znamená je nutno vyzkoušet na vzorku folie na předních sklech, jestli nebyl překročen limit vyhlášky MD ČR. Po nalepení folií na váš automobil je nutno, aby firma vydala osvědčení o provedené úpravě skel, neboť může být později vyžadováno v rámci kontroly STK.

Jak poznalo mnoho majitelů aut, samotné tónování skel má v podstatě jen samé výhody. Z provedeného průzkumu preferovali naši zákazníci důvody, proč si na skla instalují folie:

  • vytvoření soukromí – 83%
  • snížení teploty za skly – 69%
  • zvýšení bezpečnosti proti vloupání – 41%
  • design vozu – 37%
  • omezení škodlivého UV záření -19%
  • ochrana interieru před stárnutím – 6%
  • jiné důvody – 2%

A my dodáváme…Folie mají řadu i praktičtějších vlastností. Díky tónování nedochází k přehřátí interiéru, zvyšuje se bezpečnost při řízení. Řidič není v letních měsících tak vystresovaný a nesoustředěný. Šetří se energie za klimatizaci vozu.

Mnoho řidičů také neví, že žádná klimatizace na světě neumí blokovat sálavou tepelnou energii , která pracuje těsně u skel. Klimatizace vychladí pouze širší prostor vozu, ovšem již ne prostor, kde má řidič a jeho osádka hlavu. Tam funguje stále sálavá teplo, kterého se zbavíme pouze potažením skel folií.

Bezkonkurenční nabídkou na trhu je před pár lety novinka – nanokeramická folie, která umí odfiltrovat až 95% nepříjemné sálavé tepelné energie za sklem !!!!