Protisluneční fólie do oken bytů

Protisluneční fólie do oken bytů

Pokud vám vadí vám nadměrné sluneční paprsky, přehřívá se vám byt, chcete chránit před úpalem a UV zářením, můžete vyřešit všechny tyto problémy instalováním protisluneční okenní fólie.

Základním úkolem protislunečních fólií bývá odraz a potlačení nadměrné sluneční a tedy následně tepelné energie. Přidanou hodnotou protislunečních folií je pak i útlum slunečního záření (zastínění) a vytvoření částečného soukromí. Nejvýkonnější typy fólií mohou účinně odrazit až 81 % sluneční energie.

Fólie šetří životní prostředí

Folie šetří životní prostředí, jelikož dochází k velké úspoře energie za chladicí systémy v budovách, kdy v létě často dochází až k jejich přetížení. Pokud se rozhodnete zakoupit protisluneční folii, pomůžete tím i přírodě.

Jak se orientovat na trhu?

Jak se v dané problematice orientovat? Firmy, zabývající se tímto oborem vám dnes velmi dobře poradí a navrhnou optimální typ a tmavost folie pro váš konkrétní byt, rod.dům, či komerční prostor. Pracovnící firmy folii představí, předvedou jakou má účinnost blokace tepla na přístrojích, i když nesvítí zrovna slunce, zašlou kalkulaci a případné porovnání s jinými druhy folie.

Reflexní a nereflexní fólie

Protisluneční fólie se vyrábějí ve dvou základních provedeních – reflexní (zrcadlové) a nereflexní. Reflexní fólie jsou účinnější proti teplu, ovšem tam, kde je nelze použít, (např. památkově chráněné budovy, centrum měst, hustá okolní zástavba, problematický soused…) používáme fólie nereflexní. Z nereflexních folií je nejzajímavější velmi světlá nanokeramická folie, jež blokuje až 88% infračerveného záření, které by se následně ve vašem interieru proměnilo v teplo.

Rychlost instalace fólií na okna

Instalace protislunečních fólií je poměrně rychlá – malý byt 2-3 hod., velký byt 4-5 hod., rod. dům většinou 1den. Pomocí fólií snadno dosáhneme teplotní pohody v interiéru bez astronomických nákladů na klimatizaci. Je to jednorázová položka, navíc cenově výhodnější než klimatizace. Provoz samotné klimatizace vám dnes, při rekordně zdražujících energiích, může způsobit nepříjemný průvan ve vaší peněžence.